(303kB)

oferta - Eventy Samochodowe

(8kB)
Eventy Samochodowe

2011.12.03

Lotto Wyścig Mistrzów: Rajdowcy vs. Wyścigowcy


W Szczecinie na terenie Silver Hotel & Gokart Center, 3 grudnia będzie miała miejsce rywalizacja najlepszych polskich kierowców rajdowych oraz wyścigowych. Impreza pod hasłem "Lotto Wyścig Mistrzów: Rajdowcy vs. Wyścigowcy" odbędzie się na określanym za najlepszy amatorski halowy tor kartingowy w Europie, Silver Gokart Center.
Zaproszono 12 kierowców, po 6 kierowców wyścigowych oraz rajdowych, a także dwie osoby ze świata sportu samochodowego jako głównych sędziów zawodów.

Potwierdzili udział Tomasz Kuchar, Maurycy Kochański, Paweł Dytko, Maciej Marcinkiewicz, Maciej Stańco, Mateusz Lisowski, Zbigniew Szwagierczak, Jakub Litwin, Kuba Giermaziak, Bryan Bouffier, Kajetan Kajetanowicz i Leszek Kuzaj. Lista może ulec nieznacznym zmianom.

Program zawodów będzie składać się z trzech części. Po uprzednim doważeniu, w pierwszej kolejności odbędzie się trening, w trakcie którego wszyscy kierowcy będą mieli okazję zapoznać się z torem. W dalszej części odbędą się kwalifikacje, które wyłonią najlepszych w swoich grupach, następnie wyścigi. Będzie to rywalizacja zarówno drużynowa, jak też indywidualna, ponieważ spoœród wszystkich kierowców zostanie wyłonionych trzech najlepszych.

 
źródło - autoklub.pl
2011.06.24

Reporter prawie przejechał pieszego. Bo było ciemno


Na polskich drogach jest niebezpiecznie, ale szczególnie groźnie robi się dopiero po zmroku, kiedy na nieoświetlonej drodze nagle przed samochodem może pojawić się pieszy lub rowerzysta. Zazwyczaj widzimy go dopiero w ostatniej chwili. Byłoby bezpieczniej, gdyby miał na sobie odblaskową kamizelkę. Jak bardzo to pomaga sprawdzał reporter TVN24, który wraz z ekspertem przejechał ciemnymi, polskimi drogami.
Pieszy lub rowerzysta przemieszczający się po drodze w nocy i poza terenem zabudowanym jest praktycznie niewidoczny. Wykazał to eksperyment, jaki przeprowadził reporter TVN24 z pomocą kierowcy rajdowego i instruktora jazdy Zbigniewa Szwagierczaka. 
źródło - www.tvn24.pl

przejdź do galerii zdjęć
2011.06.17

Piknik firmowy BOSMA - pokazy rajdowej jazdy


Na lotnisku w Lesznie podczas pikniku firmowego zorganizowaliśmy pokazy rajdowej jazdy. Tym razem naszą bronią była rajdowa wersja Subaru Imprezy GT.

Event trwał od 10:00 do 16:00 i pojawiło się na nim około 250 osób. Podczas przejazdów pokazowych zabieraliśmy na prawy fotel kluczowych klientów, pracowników oraz zaproszonych Gości naszego zleceniodawcy - firmę BOSMA.

Trasa rajdowa przygotowana przez zespół JB.Events gwarantowała niezapomniane emocje, a licznie oglądający widowisko uczestnicy, mieli bardzo dobre warunki do fotografowania/ filmowania przejazdów. Pokazy odbywały się na szutrowym placu ogrodzonym i zabezpieczonym przez sędziów sportu samochodowego. 
źródło - www.jbevents.pl

przejdź do galerii zdjęć
2010.05

Polska prezentacja: Seat Leon Cupra R


Na byłym lotnisku w podpoznańskich Bednarach odbyła się polska prezentacja Leona Cupra R - najmocniejszego seryjnego Seata w historii oraz pozostałych aut z gamy modelowej tej marki.

Dziennikarze mieli okazję w specjalnie przygotowanych warunkach poddać nowe Seaty różnorakim próbom. Organizatorzy umożliwili sprawdzenie aut w czterech konkurencjach. [...]

Wszystkie próby wykonywane były pod okiem doświadczonych instruktorów, którym przewodniczył Zbigniew Szwagierczak - ośmiokrotny Mistrz Polski w Wyścigach Samochodowych i kierowca wyścigowy Seata Leon SuperCopa. 
źródło - motoforum.pl
2009.04

"Mistrzowie kierownicy" na torze wyścigowym w Poznaniu


Piękna pogoda zachęcała do spróbowania swoich sił w nauce szybkiej jazdy i doskonaleniu umiejętności technicznych. Każdy z dwunastu uczestników przyjechał na tę imprezę swoim ulubionym autem. Jak widać na zdjęciach było kolorowo i wesoło. Czarna Corvetta ZR1, pomarańczowy Ford Mustang Shelby GT 500, czerwone Ferrari F360 Spider, srebrny Mercedes SL AMG, niebieskie Subaru Impreza, Porsche Carrera i Cayman i kilka jeszcze innych. Uczestnikami zaopiekowało się pięciu doświadczonych instruktorów w tym dwóch byłych mistrzów rajdowych Europy - szczecinianin Mariusz Podkalicki z córką Klaudią oraz Zbigniew Szwagierczak.

Prawdę powiedziawszy, choć auta pod maską miały od 280 do 830 KM, to nie o prędkość tu chodziło, a przede wszystkim o poprawną, płynną technikę jazdy oraz samą świadomość bezpiecznego poruszania się po zwykłych drogach tak niezwykłymi autami. Dwa dni szkolenia, jazdy praktyczne, teoretyczne wykłady stanowiły treść tego zlotu, który wszyscy uznali za bardzo udany. [...] 
źródło - www.dronski.pl

przejdź do galerii zdjęć
2007.03.19

GRUNDFOS oraz BMW i MINI Smorawiński


W piątek 16 marca firma GRUNDFOS zorganizowała imprezę integracyjna dla swoich pracowników na Torze Poznań. Nasza firma użyczyła samochodów BMW i MINI do jazd testowych, a także prób sprawnościowych mających na celu doskonalenie techniki jazdy samochodem w nietypowych warunkach. Wszystkie zadania były prowadzone pod okiem zawodowych instruktorów z Automobil Klubu Wielkopolskiego, natomiast głównym instruktorem był znany kierowca wyścigowy, mistrz Polski Zbigniew Szwagierczak. 
oczami uczestników ;)
wrażenia z testów Seata Leona
[...] Wracam do Ibizy, kobiecego autka, w którym czuję się jak ryba w wodzie. Szczególnie, że na fotelu pasażera siedzi szanowny Pan Zbigniew Szwagierczak (kilkukrotny mistrz polski w wyścigach samochodowych!), którego rady jak zwykle są czytelne i bardzo pomocne - tu wejdź tak, tam odpuść, hamuj, hamuj, teraz gaz ... itd.

Kolejna próba to mata poślizgowa w Seacie Exeo i znienacka zaciągnięta "ręka" przez instruktora. Cel? Wyjść z poślizgu. Raz się udaje, innym razem już mniej. Po macie - troleje. Tutaj znów spotykam Szwagierczaka. Bacznie słuchając jego porad, widząc jak wszystko wychodzi, zaczynasz wierzyć, że jesteś mistrzem świata! Choć gdy jedziesz sam, wszystko wraca do normy. A najgorzej, gdy to on chwyta kierownicę i pokazuje co naprawdę można zrobić! Szacunek.


(1kB)źródło : Seat Leon Cupra R - Bednary : autoklub.pl